Pies ignoruje Cię w terenie?

Jak sprawić, by pies słuchał Cię zawsze i wszędzie? I przybiegł na pierwsze przywołanie?

Na zewnątrz jest wiele rozrywek, więc to naturalne, że uwaga psa jest rozproszona, a Ty nie jesteś na pierwszym miejscu.

Często nie jesteś nawet na drugim i trzecim miejscu, krótko mówiąc „podium” znika Ci z oczu. Im młodszy pies, tym będzie Ci trudniej. Zajmij go czymś i przekonaj, że jesteś dla niego priorytetem! Nie jest to łatwe, ale możesz to z nami zrobić. Nie chodzi o zmuszanie, trzymanie psa na smyczy, ani o karanie go, jeśli nie przyjdzie do Ciebie. Chodzi o coś zupełnie innego. Pies chce poznać wszystko, czego nie zna, chce biegać, jak mu się podoba, chce się wygłupiać…

Czy myślisz, że jeśli uwiążesz go na krótkiej smyczy, to będzie zadowolony i że Cię pokocha? Nie, to zdecydowanie nie jest właściwa droga. A jaka jest właściwa?

SZCZENIĘ (ok. 2-6 miesięcy)

Jeśli zdecydujesz się wypuścić go „wolno” i nie przyjdzie na pierwsze przywołanie, czy myślisz, że to jego wina? Na pierwszy rzut oka tak się może wydawać, ale prawda jest taka, że prawdopodobnie winien jesteś Ty.

Jak to możliwe?

Musisz zainteresować szczeniaka. Musisz go nauczyć, że gdy do Ciebie przyjdzie, zostanie pochwalony, nagrodzony (tym, co lubi), będzie dla Ciebie w centrum uwagi, zauważysz go i pobawisz się z nim (wtedy możesz dać mu wolne jeszcze raz). Kiedy będzie o tym wiedział, nie będzie miał powodu, by do Ciebie nie przyjść.

PIES DORASTAJĄCY (ok. 6-18 miesięcy)

Potem mamy psy w okresie dojrzewania. To trochę komplikuje sprawę, bo chociaż pies wie, że będzie nagradzany, chwalone itp., to nie przyjdzie. Często robi wrażenie „głuchego”, ale nie wolno nam tego ignorować, bo jeśli będziemy to  tolerować, przyzwyczai się do tego, że nie musi słuchać i „dojrzewanie” będzie trwało do końca jego życia.

Musimy mu uświadomić, że to nie jest dobre. Ale jak? Niestety nie ma na to rady w jednym zdaniu, w którym moglibyśmy napisać receptę. Ale na szczęście dzięki intensywnemu czterotygodniowemu Kursowi Przywoływania psa uda nam się przezwyciężyć ten okres i ponownie przypomnieć psu, że jesteśmy priorytetem, najfajniejszą rzeczą na całym spacerze i powinien sam nas pilnować.

PIES DOROSŁY (18 i więcej miesięcy)

Jeśli pies jest już dorosły i nie słucha Cię, to prawdopodobnie doszło do tego, o czym wspominaliśmy w części dla psa w okresie dojrzewania.

Pracę z przywoływaniem trzeba zacząć od początku i od początku ustalić właściwe i działające procedury, gry i zasady. Przy odpowiedniej procedurze szkoleniowej może to nie być kwestia miesięcy. W naszym Kursie Przywoływania psa zajmujemy się tym w sposób lekki i dla psa zabawny, ale jednocześnie intensywny. Sam przekonasz się, że pies zainteresuje się Tobą już po kilku dniach, a co dopiero po pomyślnym ukończeniu całego 4-tygodniowego kursu.

Cieszymy się, że nasz kurs Psia szkoła online jest najlepiej sprzedającym się kursem online do pozytywnego szkolenia psów w domu

Cenimy każdego właściciela psa, który chce wychować swojego czworonoga z miłością i zrozumieniem. Dlatego w tej internetowej szkole dla psów dajemy Ci instrukcje, jak możesz to łatwo zrobić w domu! :)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů