Jak nauczyć psa, żeby chętnie zostawał sam w domu?

Na początek ważna informacja: nie jest wskazane przyzwyczajać małego szczeniaka,
kiedy pojawi się u was, że jesteście z nim 24 godziny na dobę. 

Jeśli wasz pupil za bardzo przyzwyczai się do waszej obecności, będzie bardziej szaleć jak wrócicie po tygodniu w domu z powrotem do pracy. 

Jeżeli chcecie zostać na początku ze szczeniakiem większość czasu w domu, pamiętajcie, że nie należy przesadzać z okazywaniem uwagi. Wychodzicie z domu, jakby nigdy nic i nie skupiacie całej uwagi na szczenięciu. Jeśli wasz piesek nie był wcześniej nigdy sam, będzie się musiał tego nauczyć. Zdarzają się przypadki, że pies jest tak przyzwyczajony do obecności właściciela, że nie pozwala mu odejść z domu. Zmiana tego złego nawyku wymaga poźniej bardzo dużo cierpliwości o raz konsekwencji w działaniu. W przeciwnym wypadku pies nigdy nie nauczy się być sam. 

Zaczynamy z przesuwaniem posłania na miejsca, gdzie będziemy zostawiać psa przed wyjściem z domu. Uczymy psa polecenia “zostań”. Z klikierem naprowadzacie pieska na smakołyk w posłaniu i powtarzacie polecenie. Znów “klikacie” i dajecie psiakowi smakołyk. Jest to bardzo proste i pies od razu to zrozumie.
 

  • Jak to wygląda z dźwiękiem kluczy jak wychodzicie z domu?
  • Jak nauczyć psa odpowiednich zachowań, gdy jest sam w domu (nauka krok po kroku)?
  • Na jak długo zostawiać psa na początku, aby przyzwyczaił się do samotności?
  • Jak i co ćwiczyć z psem, aby mógł zostawać sam w domu?

To wszystko spisałyśmy dla was w naszym kursie podstawowym.

Pies z czasem przyzwyczai się do nowej sytuacji. Nie będziecie mieć problemu ani strachu,
żeby zostawić waszego pupila samego na parę godzin. 

Przy nauce tego “zadania” musicie być konsekwentni i uzbroić się w cierpliwość oraz łatwo się nie poddawać.

Cieszymy się, że nasz kurs Psia szkoła online jest najlepiej sprzedającym się kursem online do pozytywnego szkolenia psów w domu

Cenimy każdego właściciela psa, który chce wychować swojego czworonoga z miłością i zrozumieniem. Dlatego w tej internetowej szkole dla psów dajemy Ci instrukcje, jak możesz to łatwo zrobić w domu! :)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů