Mówicie swym psom, że je kochacie?

Według najnowszych badań, zwierzęta to rozumieją

• Czy wiecie, jak poznać, że pies was kocha?
  • A czy rozumie, że okazujecie mu miłość?

Według najnowszych badań psu z radości przyśpiesza tętno, kiedy właściciel mówi, że go kocha.
Badania przeprowadziła brytyjska organizacja Canine Cottages,
która miedzy innymi zajmuje się udostępnianiem mieszkań. Ma już pod opieką więcej niż 40 000 miejsc z oznaczeniem „dog friendly”.

Pies okazuje swemu panu miłość na wiele sposobów: od lizania, przez przytulanie się,
machaniem ogonem, leżeniem na plecach z odsłonietym brzuchem.
Objawem sympatii może być także szczekanie albo podawanie łapy.
Czasami może być to trochę natrętne, ale psy w ten sposób proszę o uwagę osoby, którą kochają.
Podobne znaczenie ma przynoszenie zabawek, psy dają nam znać, że chcą się z nami bawić oraz, że nam ufają. Dają nam swoją ulubioną rzecz.

• Kiedy w czasie badań pan powiedział swojemu psu,
    że go kocha („I love you“), tętno psa wzrosło o 50%, co oznacza wielką radość
  • O więcej niż 10%  tętno psa wzrosło jak tylko zobaczył swojego właściciela
  • Przy głaskaniu psa jego tętno obniżyło się o 5%.

źródło:  https://pozitivni-zpravy.cz/